Wina z pasją

W każdej butelce oprócz doskonałego wina
dostaniesz serce i pasje, uszlachetniające smak jeszcze bardziej

Zobacz pełny spis najlepszych butelek

Nasza historia

Kim jesteśmy ? Dokąd zmierzamy ?
Firma importerska ProVinum stworzona została jak sama nazwa na to wskazuje dla wina. Z pasji, zamiłowania i zainteresowania par excellance właśnie winem. Naszą ideą fix jest poszukiwanie jakości, charakteru i piętna jakie odciska nie tyle człowiek co natura na boskim trunku Bachusa. Stąd w naszej ofercie za każda butelka stoi konkretny winemarker, najczęściej z małej, rodzinnej posiadłości o wielopokoleniowej tradycji winiarskiej. Szukamy w winie przekazu, historii, piętna niepowtarzalności.

Jako, że każdą firmę tworzą ludzie, stąd kilka słów o nas...

Łukasz Bujoczek, spiritus movens przedsięwzięcia. Entuzjasta idei wina w Polsce, jego nieustanny popularyzator na terenie Śląska. Zagorzały przeciwnik win przemysłowych, bez ciała i ducha. Zaprzysięgły obrońca win naturalnych.
Krzysztof Sułek, historyk mediewista, sommelier, pasjonat wina, dziennikarz winiarski. Od przeszło dekady związany z branżą winiarską. Na co dzień prowadzi szkolenia z zakresu wiedzy o winie dla personelu restauracji i hoteli. Organizuje degustacje komentowane, selekcjonuje wina do restauracji. Na stałe współpracuje z takimi magazynami jak:
Polski caravaning, Horeca by Premium Distributors, Tesco Alkohole.
Prowadzi również szkolenia z zakresu wiedzy o oliwie, jako uprawniony degustator oliwy.